MIT ile Girişimcilik - 1: Girişimciliğin ABC'si

04:50 ...

Girişimcilik gurusu, MIT öğretim görevlisi Bill Aulet’ten başarılı bir girişimi hayata geçirmek için kilit adımları öğrenin!

Girişimciliğin ABC'si

Kıdemli MIT öğretim görevlisi ve MIT Girişimcilik Martin Trust Merkezi Yönetici Direktörü Bill Aulet’in popüler MIT girişimcilik dersi “Yeni Girişimler”e dayanan bu eğitimde, Aulet tarafından oluşturulan başarılı bir girişim şirketi kurmanın 24 adımına giriş yapın. Girişim sürecinde disiplin, deney, tekrar ve müşteri odaklı yaklaşımın önemini kavrayın. Eğitime katılın, “Girişimciliğin farklı iki türü, yani küçük ve orta girişimci işletmeler ile etkin inovasyon girişimci işletmeler arasındaki farklar nelerdir?” ve “Geleceğin girişimcileri için bu ayrımın önemi nedir?” sorularına cevap bulun.

Bill Aulet

Harvard Üniversitesi ve MIT mezunu Bill Aulet, 11 yıl IBM çalıştı. Bill Aulet’in girişimci yönetiminde Cambridge Decision Dynamics, SensAble Technologies, Viisage Technology gibi şirketler büyük başarıya ulaştı. Aulet halen MIT Kıdemli Öğretim Görevlisi ve MIT Girişimcilik Martin Trust Merkezi’nin Yönetici Direktörü olarak görev yapmaktadır. Aulet’in girişimcilik konusunda makalelerine The Boston Globe, The Huffington Post, Xconomy, the Kauffman Foundation, MIT Sloan Experts, and the MIT Entrepreneurship Review gibi dünyanın ileri gelen yayınlarında yer verilmiştir.

MIT
Sayfayı kaydırın