Profesyonellerden Gençlere Kariyer Tavsiyeleri

İnsan Kaynakları Zirvesi - Rengin Onay: Profesyonellerden Gençlere Kariyer Tavsiyeleri

03:58 ...

Üniversiteyi bitirmiş ya da bitirmek üzere olan genç insanların ufkunu genişletmek, onlara vizyon kazandırmak ve iş hayatına girdiklerinde önlerine çıkan fırsat ve sorunlara nasıl yaklaşmaları gerektiği konularında yol göstermek.

Profesyonellerden Gençlere Kariyer Tavsiyeleri

İnsan kaynakları yöneticilerinin söyleşilerinden oluşan bu dizi, milyonlarca gencin kariyerine yön verecek olan röportajlarından oluşuyor. Başarı ve kariyerin sırrını sektör profesyonellerinden Coca-Cola İnsan Kaynakları Direktörü Rengin Onay anlatıyor... Bu seride Rengin Onay,  “kişilerin üniversite seçimlerine ve deneyimlerine” dikkat çekiyor.

Rengin Onay

Mayıs 2012 itibariyle Coca-Cola İçecek A.Ş. İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevine başlayan Rengin Onay, kariyer hayatına 1986’da The Shell Company of Turkey Limited’de İnsan Kaynakları fonksiyonunda başlamış, çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 1995 yılında Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne atanmıştır. 1999 yılından 2007 yılına kadar çalıştığı The Coca-Cola Company Avrasya Bölümü’nde Eğitim ve Gelişim Müdürü olarak göreve başlayan Onay, daha sonra Türkiye Bölgesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve 36 ülkeden sorumlu olduğu İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevlerini üstlenmiştir. Nisan 2007’de Vodafone Türkiye’ye katılarak İcra Kurulu Üyesi ve İnsan Kaynakları, Emlak ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. Bu görevlerin yanı sıra Vodafone Türkiye Vakfı Başkanlığı’nı eş zamanlı yürütmüştür. Onay, Ekim 2010’da tekrar The Coca-Cola Company’ye katılmış Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya İş Birimi ile Avrasya ve Afrika Grup Ofisi İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. Onay, Hayata Artı Vakfı ve Özel Sektör Gönüllüleri Derneği yönetim kurulu ve Türkiye Ortak İdealler Derneği kurucu yönetim kurulu üyesidir. Ayrıca, 2011’den bu yana Yabancı Sermayeli Şirketler Derneği’nin (YASED) İstihdam ve Eğitim Grubu başkanlığını yürütmektedir. Ekim 2012 tarihi itibariyle Aile ve Sosyal Planlama Bakanlığı’nın desteği ile oluşturulan ve Dünya Ekonomi Forumu tarafından desteklenen İstihdamda Cinsiyet Eşitliği Sağlanmasına İlişkin Çalışma Grubu üyesi olmuştur. Marmara Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Fakültesi mezunu olan Onay’ın Personel Yönetimi üzerine Londra Kingston Business School’dan sertifika diploması vardır.

Sayfayı kaydırın
Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak için e-bültene abone olabilirsiniz.
Kaydet
Lütfen e-postanıza gönderilen onay linkine tıklayarak, e-bülten aboneliğinizi aktifleştirin.
Tekrar Gönder Tamam