Liderlerden - Ali Sabancı: Liderlerin Hikayeleri

Kariyer yolcuğunuzun başındasınız… Başarının sırlarını mı merak ediyorsunuz? Tecrübeli liderlerin deneyimlerine ve samimi tavsiyelerine kulak verin.

Liderlerin Hikayeleri

İş hayatına atılan gençler, kariyer yolculuğunda fark yaratmanın inceliklerini merak edenler, iş hayatına yıllarını vermiş, tecrübeli CEO’lardan samimi tavsiyeler, ipuçları ve deneyim paylaşımlarıyla yön bulacaklar. Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali İsmail Sabancı anlatıyor…

Ali Sabancı

Columbia Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden Uluslararası Finans dalında eğitim gören Ali İsmail Sabancı, Tufts Üniversitesi’nde Ekonomi ve Politika dalında yüksek lisansını tamamladı. 1991 ile 1997 yılları arasında Morgan Stanley & Co. Incorporated ve Akbank T.A.Ş. kuruluşlarında çeşitli görevlerde bulundu. Sabancı, 1997 ile 2001 yılları arasında Sabancı Holding Projelerinden Sorumlu Yönetici, 2001 ile 2004 yılları arasında ise Strateji ve İş Geliştirmeden Sorumlu İcracı Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

 

Esas Holding A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olan Ali İsmail Sabancı, 2005’ten beri Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Sabancı, TOBB bünyesinde Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ve aynı zamanda İSO ve TAİK üyesidir.

Sayfayı kaydırın