Coursera nedir?

 
Coursera dünyanın en iyi üniversiteleri ve eğitim kuruluşları ile ortaklığı olan, herkese açık, ücretsiz, online dersler sunan bir eğitim platformudur. Dünya standartlarında bir eğitime herkesin erişilebilmesi gerektiğine inanan Cousera, bu sayede insanları güçlü kılarak kendi hayatlarını, ailelerini ve içinde yaşadıkları toplumu da kendileri ile beraber geliştirmelerini amaçlar.


Coursera eğitimlerine nasıl ulaşırım?
 
Coursera eğitimlerine, www.turkcellakademi.com sayfasından, "Öğren Coursera" kategorisi altından veya arama alanına “Coursera” yazarak ulaşabilirsiniz. Bu sayfada yer alan derslerin eğitim videoları Türkçe altyazılıdır. Coursera Eğitimleri en güncel tarayıcı versiyonu ile çalışmaktadır. Eğitimlere başlamadan önce tarayıcınızı güncellemenizi öneririz. Coursera Eğitimleri için aşağıdaki tarayıcı versiyonlarını öneririz: Google Chrome (En son versiyon), Firefox 23+, Safari (6.0+), Internet Explorer (9+)


Coursera eğitimleri ücretli mi?
 
Coursera eğitimleri ücretsizdir. Eğer sertifika almak isterseniz, coursera.org sayfasında sunulan ücretlendirmeye tabii tutulursunuz.


Coursera eğitimlerine herkes girebilir mi? Eğitimlere nasıl kayıt olabilirim?
 
Coursera eğitimleri herkese açıktır. Almak istediğiniz dersi seçtikten sonra Coursera üyesi olarak derse katılım sağlayabilirsiniz.
Dilediğiniz eğitime girip, Türkçe ders içeriğini inceledikten sonra, DEVAM butonuna tıklayarak eğitimin coursera.org sayfasında yer alan İngilizce sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada Ders Oturumlarından dilediğiniz tarihi seçerek derse yazılabilirsiniz. Uygun tarihi seçikten sonra “Ücretsiz Katılın” butonuna basarak, üye olma sayfasına yönlendirileceksiniz. Üye olduktan sonra, derse kayıt yapabilirsiniz. Eğer Ders oturumu bulunmuyorsa, henüz ders verilmeye başlanmamıştır ve önümüzdeki dönemlerde tekrar kontrolünü yaparak, uygun bir tarihi seçebilirsiniz. 


Coursera kategorisinde bir eğitime kayıt oldum ancak içerikler İngilizce, nasıl ilerlemeliyim?
 
Turkcell Akademi sayfasından giriş yaptığınız derslerin tüm ders videolarına Türkçe altyazılar ile ulaşabilirsiniz. Dersin içeriğini tekrar Türkçe görmek için www.turkcellakademi.com adresinden Coursera kategorisi altında ulaşabilirsiniz.


Coursera eğitim sayfamda alt yazılı eğitim videolarına nasıl ulaşabilirim?
 
Eğer seçtiğiniz ders Türkçe altyazılar yüklenmiş ise, sınıf detay sayfanızda yer alan “Video Lectures” başlığına tıklayarak Türkçe altyazılı videolara ulaşabilirsiniz.


Coursera kategorisinde aldığım eğitimi veren eğitmene bir sorum var, ne yapmalıyım?
 
Eğitmenler dünyanın farklı noktalarında yer alan kurumlarda çalıştığı için kendileri ile ders forum alanlarında İngilizce olarak bir araya gelebilirsiniz.


Turkcell Akademi ile Coursera’nın nasıl bir işbirliği var?
 
Dünyaya açık olan değerli ve kaliteli bilgiyi Türkçeleştirerek Türkiye’mize değer katmayı amaçlayan Turkcell Akademi, Coursera’dan seçilen derslerin bilgi ve eğitim videolarını Türkçe olarak sunmaktadır.


Coursera işbirliği ile ilgili görüşlerimi nasıl bildirebilirim?
 
Öneri veya şikayetlerinizi Turkcell Çağrı Merkezini (532) arayarak veya http://www.turkcell.com.tr/tr/hakkimizda/iletisim adresinden iletebilirsiniz.


Bilgisayarımdan Coursera Eğitimlerine giriş yaptıktan sonra internet kotam etkilenir mi?
 
Evet, Coursera Eğitimleri üzerinden veri akışı ile gerçekleşen bir hizmet olduğu için eğitim içeriklerini izlerken internet paketinizin kotasından düşecektir.


Cep telefonumdan Coursera Eğitimlerine giriş yaparken internet ücreti öder miyim?
 
Coursera Eğitimlerini, mobil cihazınızdan kullanırken mevcut mobil internet tarifeniz üzerinden ücretlendirilirsiniz. İnternet paketiniz bulunuyorsa kullanımlarınız internet paketinizden gerçekleşecektir.
Sayfayı kaydırın