Bulut Teknolojisini Tanıyalım: Bulut’ta Hizmet Modelleri

04:02 ...

Bulut’u müşterilerimize sunarken çeşitli hizmet modellerinden ve sunucu sistemlerinden faydalanıyoruz. Bulut türlerini ve sunucu sistemlerini tanıyalım.

Bulut’ta Hizmet Modelleri

Bulut Teknolojisi Türleri ve Sunucu Sistemi Türleri konusunu bu eğitimde işliyoruz. IAAS, SAAS, PAAS teknolojilerini ve Private, Public, Hibrit sistemlerini öğreniyoruz.

Özkan Öz - Murat Cambaz

Özkan Öz: 14 yıldır Turkcell'de çalışan Özkan Öz, yaklaşık üç seneden beri bulut bilişim teknolojisi konusundaki çalışmalarda önemli roller üstleniyor. Çözüm mimarı olarak çalışan Öz, Turkcell'in ürünlerini bulut bilişim mantığına uygun şekilde tasarlayıp bulut bilişim ürünleri olarak hayata geçirmektedir.

Murat Cambaz: Turkcell Superonline tarafında veri merkezi operasyonlarından sorumlu yöneticilik görevini üstlenen Murat Cambaz, 2000 yılından beri Turkcell Superonline'da çalışıyor. Daha önce Kurumsal Teknik Destek-Network Operasyon Merkezi yöneticiliği yapan Cambaz, kurumsal müşterilerin ihtiyaçları ve beklentileri konusunda müşterilerle beraber yürüttüğü birçok proje nedeniyle engin tecrübelere sahiptir.

Sayfayı kaydırın