Zor İnsanlarla Kolay İletişim

07:01 ...

Hayatımızın her aşamasında, zor insanlar hayatı daha da zorlaştırırlar. Ancak unutmayın, onlarla ilişkilerinizi doğru yönetmek sizin elinizde!

Zor İnsanlarla Kolay İletişim

Etrafınızdaki zor insanlarla nasıl başa çıkabilirsiniz? İş hayatında, özel hayatta zor insanlar, her şeyi daha da zorlaştırırlar. Onlarla ilişkilerinizi doğru bir şekilde yöneterek, sıkıntılara son verebilirisiniz. Bu eğitimde size zor insanlarla ilişkilerinizi sağlıklı yönetmeniz için ipuçları vereceğiz.

Cafer Çataloluk

1971 yılında Sivas’ta doğan Cafer Çataloluk, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl başladığı Klinik Psikoloji yüksek lisansını 1994 yılında tamamladı. 1992 yılından itibaren çeşitli sosyal alanlarda özel durumda olan çocuklarla, gençlerle, yaşlılarla ve engellilerle çalıştı. 1997-2007 yılları arasında yönetici olarak çeşitli kuruluşlarda görev yapan Çataloluk, 1995 yılında Polonya’da ve 1996 yılında Almanya’da alanıyla ilgili özel yöntemler üzerine eğitimler aldı. 1996 yılında başladığı İstanbul Psikodrama Enstitüsü’ndeki psikodrama eğitimini 2003 yılında başarıyla tamamlayarak “Lisanslı Psikodramatist” unvanını aldı. İstanbul Aile ve Evlilik Terapileri Enstitüsü’ndeki “İlişki ve Aile Terapileri” eğitimine 1997 yılında başladı, 2007 yılında “Aile ve Çift Terapisi” eğitimini tamamladı. Aynı alanda İçgörü Psikolojik Danışma Merkezi’nde süpervizyon çalışmalarına katıldı. Bir dönem Aile ve Evlilik Terapileri Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Rehabilitasyon Psikologları Komisyonu’nu kuran Çataloluk, 2004 yılından 2007 yılına kadar komisyonun başkanlığını yürüttü. Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesi ve Etik Kurul Asil Üyeliği de yapan Çataloluk, “İstanbul Spontanite Tiyatrosu”nun ilk oyuncularından olup halen çalışmalarını eğitmen olarak yürütmektedir. Ayrıca 2004 yılından beri bireylerin spontanlıklarını geliştirmeye yönelik olarak hazırladığı “Spontanite Sahnesi” programını devam ettirmektedir.

Sayfayı kaydırın
Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak için e-bültene abone olabilirsiniz.
Kaydet
Lütfen e-postanıza gönderilen onay linkine tıklayarak, e-bülten aboneliğinizi aktifleştirin.
Tekrar Gönder Tamam