Satışta Artış: İhracatçı Olmak Artık Çok Kolay

00:52 ...

İhracatta prosedürler azalıyor, süreç kolaylaşıyor, şimdi ihracatçı olmanın tam zamanı… Nasıl ihracat yapmaya başlayabilirsiniz?

İhracatçı Olmak Artık Çok Kolay

Türkiye ihracatını arttırmak için dış ticaret mevzuatındaki işlemleri kolaylaştırdı. Artık ihracat yapmak isteyenler, uzun bürokratik zorunluluklara katlanmadan ticaret yapabiliyorlar. Dış ticaret uzmanı Ali İhsan Özeroğlu bu videoda KOBİ’lerin nasıl ihracatçı olabileceğini anlatıyor.

Ali İhsan Özeroğlu

Uludağ Üniversitesi İngiliz Dili ve Eğitimi Bölümü mezunu olan Ali İhsan Özeroğlu, Uluslararası İşletmecilik ve İktisat dallarında iki ayrı konuda yüksek lisans yaptı. Özeroğlu, ayrıca Birleşmiş Milletler/ITC/Dünya Ticaret Merkezi’nin İhracatı Geliştirme Merkezi ile beraber yürüttüğü bir buçuk yıl süreli bir uzmanlık programı mezunudur. Uluslararası Finansman alanında doktora derecesine sahip olan Özeroğlu, Türkiye’nin önde gelen bankalarında Fon Yönetimi Bölüm Başkanlığı ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Özel sektörde Türkiye’nin ilk 500 şirket sıralamasına girmiş firmalarda Mali İşler Grup Başkan Yardımcılığı ve Genel Koordinatörlük görevlerini yürütmüş olan Özeroğlu’nun 40’ı aşkın makalesi önde gelen bir ekonomi gazetesinin ekonomi sayfasında ve 4 adet bildirisi ise uluslararası sempozyumlarda yer aldı. Yerli ve yabancı çeşitli üniversite ve özel eğitim kurumlarında; yerel yönetimler, stratejik yönetim ve planlama, işletme, girişimcilik, finansman ve dış ticaret konulu birçok seminer verdi. Bu kapsamda şirketlerin uluslararası platformda rekabet güçlerinin artırılması konusunda yetişmiş bir danışman ve eğitici, aynı zamanda iyi bir stratejisttir. Son 5 yıldır, gerek belediyeler ve kamu kurumlarına gerekse özel sektör firmalarına Stratejik Planlama ve Dış Ticaret Danışmanı/Eğitmeni olarak hizmet sunmaktadır. Ayrıca üniversitelerde öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Halen İstanbul AREL Üniversitesi'nde İngilizce İşletme Bölümü'nde, Muhasebe ve Finans dersleri vermektedir. 25 adedi Yerel Yönetimler üzerine olan 30’u aşkın Yüksek Lisans tezini yönetmiş, 55 ülkede bulunmuştur. Yayınlanmış bir kitap ve çok sayıda bilimsel makalesi bulunan Özeroğlu, Finans, Dış Ticaret ve Yerel Yönetimler konularındaki birikimlerini değişik platformlarda ilgilileri ile paylaşmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

Sayfayı kaydırın