Çalışan Ebeveyn Olmak: Çalışan Ebeveyn ve Kaygı

08:48 ...

Çocuğunla yeterince ilgilenemediğini düşünen çalışan ebeveynler için kaygıyla baş etmenin ve zamanı sağlıklı yönetmenin ipuçları…

Çalışan Ebeveyn ve Kaygı

İş ve özel hayat dengesini sağlarken belki de en çok zorlanılan şey rollerimizin çakışmasıdır. Bir yanda anne ya da baba olmanın keyfi ve zorluğu, diğer yanda ise iş hayatının gerektirdiği sorumluluklar… İş toplantısından okul gösterisine koşuşturmak, çocuğuna kaliteli zaman ayıramamaktan endişe duymak tüm çalışan anne-babaların ortak hissiyatıdır. Bu stres, kişide zaman zaman iç çatışmalar, suçluluk duygusu, kaygı yaratabilir. Çalışan Ebeveyn Olmak eğitimi, çalışan anne-babalara psikolojik bir rehber niteliğinde kaygıyla baş etme konusunda ipuçları veriyor.

Hanna Nita Scherler

Doç. Dr. Hanna Nita Scherler, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde İş İdaresi-Pazarlama dalında, yüksek lisansını yine aynı üniversitede Sosyal ve Klinik Psikoloji dalında tamamladı. Doktora derecesini ise, ABD’de Santa Barbara’da Fielding Graduate Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji dalında aldı. ABD’deki çalışmaları esnasında Gestalt Institute of Cleveland’da temel Gestalt eğitimini tamamladı. 1994-1998 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesinde yardımcı öğretim görevlisi olarak çalışan Scheller, halen Bilgi Üniversitesi’nde ders veriyor. Ayrıca birey ve çiftlerle danışmanlık, meslektaşlarına eğitim ve süpervizyon, farklı zeminlerden kişilerin oluşturduğu gruplara kişisel gelişim eğitimleri sunan Hanna Nita Scherler, çok uluslu şirketlere de danışmanlık hizmetleri veriyor. Scheller, 1999 yılından beri Gestalt temel kavramları ve metodolojisini bir yaşam biçimi olarak öğretiyor.

Sayfayı kaydırın