Stresten Uzak Durmanın Yolları: Gevşeme Egzersizi

12:48 ...

Trafikte beklemek, masa başında oturmak, ev işleri… Hayatın yoğun stresinden kurtulmak için size basit önerilerimiz var! Şimdi bir mola verme zamanı…

Gevşeme Egzersizi

Gündelik hayatımız, ister ofis, ister evimizin konforlu ortamı olsun, vücudumuza ve zihnimize stres yüklüyor. Bu stresten kurtulmak aslında basit gevşeme egzersizleriyle çok kolay… Bu eğitim videosu ile iş ve özel hayatınızdaki streslerinizi daha kolay yönetebileceğiniz gevşeme egzersizleri yapmayı öğretiyoruz.

Cafer Çataloluk

1971 yılında Sivas’ta doğan Cafer Çataloluk, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl başladığı Klinik Psikoloji yüksek lisansını 1994 yılında tamamladı. 1992 yılından itibaren çeşitli sosyal alanlarda özel durumda olan çocuklarla, gençlerle, yaşlılarla ve engellilerle çalıştı. 1997-2007 yılları arasında yönetici olarak çeşitli kuruluşlarda görev yapan Çataloluk, 1995 yılında Polonya’da ve 1996 yılında Almanya’da alanıyla ilgili özel yöntemler üzerine eğitimler aldı. 1996 yılında başladığı İstanbul Psikodrama Enstitüsü’ndeki psikodrama eğitimini 2003 yılında başarıyla tamamlayarak “Lisanslı Psikodramatist” unvanını aldı. İstanbul Aile ve Evlilik Terapileri Enstitüsü’ndeki “İlişki ve Aile Terapileri” eğitimine 1997 yılında başladı, 2007 yılında “Aile ve Çift Terapisi” eğitimini tamamladı. Aynı alanda İçgörü Psikolojik Danışma Merkezi’nde süpervizyon çalışmalarına katıldı. Bir dönem Aile ve Evlilik Terapileri Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Rehabilitasyon Psikologları Komisyonu’nu kuran Çataloluk, 2004 yılından 2007 yılına kadar komisyonun başkanlığını yürüttü. Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Yedek Üyesi ve Etik Kurul Asil Üyeliği de yapan Çataloluk, “İstanbul Spontanite Tiyatrosu”nun ilk oyuncularından olup halen çalışmalarını eğitmen olarak yürütmektedir. Ayrıca 2004 yılından beri bireylerin spontanlıklarını geliştirmeye yönelik olarak hazırladığı “Spontanite Sahnesi” programını devam ettirmektedir.

Sayfayı kaydırın