Liderlerin Hikayeleri - Ümran Beba

04:46 ...

Kariyer yolcuğunuzun başındasınız… Başarının sırlarını mı merak ediyorsunuz? Tecrübeli liderlerin deneyimlerine ve samimi tavsiyelerine kulak verin.

Liderlerin Hikayeleri - Ümran Beba

İş hayatına atılan gençler, kariyer yolculuğunda fark yaratmanın inceliklerini merak edenler, iş hayatına yıllarını vermiş, tecrübeli CEO’lardan samimi tavsiye, ipucu ve deneyim paylaşımlarıyla yön bulacaklar. PepsiCo AMEA Bölgesi İnsan Kaynakları Başkanı Ümran Beba anlatıyor…

Ümran Beba

İş hayatına 1986 yılında başlayan Beba, PepsiCo Türkiye Gıda Bölümü'ne geçmeden önce Başer-Colgate firmasında 6.5 yıl marka müdürlüğünden pazarlama direktörlüğüne kadar çeşitli görevlerde bulundu. PepsiCo'daki kariyerine 1994 yılında Türkiye Pazarlama Direktörü olarak başlayan Beba, şirketin İnsan Kaynakları ve Ticari Bölüm Direktörlüklerini de yürüttükten sonra 2001 yılında Genel Müdür oldu. 2004 yılında Doğu Akdeniz Bölgesi Gıda ve İçecek Bölümü Başkanlığı görevine getirilen Ümran Beba, PepsiCo'nun Suriye ve Irak pazarlarına girişinde önemli katkılarda bulundu ve bu ülkelerdeki işletmelerin büyütülmesinde olağanüstü sonuçlar elde edilmesini sağladı. 2009 yılında PepsiCo Güneydoğu Avrupa Bölgesi Başkanı olarak görev yapmaya başlayan Beba, 2010 yılında Asya Pasifik Bölgesi Başkanı görevine getirildi. Son olarak 2013 yılında, şirketin AMEA Bölgesi İnsan Kaynakları Başkanı pozisyonuna atandı.

Sayfayı kaydırın