Sanat Tarihi Temel Bilgiler

Sanat Tarihi Temel Bilgiler

Sanat Tarihi Temel Bilgiler Khan Academy Türkçe eğitim videolarına DEVAM butonunu tıklayarak ulaşabilirsiniz. DEVAM butonu ile yönlendirileceğiniz www.khanacademy.org.tr websitesindeki (“websitesi”) eğitim videoları Turkcell İletişim Hizmetler A.Ş.’ye (“Turkcell”) ait olmayıp, www.turkcell.com.tr’nin de bir parçası değildir. Websitesindeki eğitim videoları Khan Academy Türkçe yayınıdır. Turkcell, websitesine sadece harici link sağlamaktadır, bu nedenle Turkcell, videoların kaynağı khanacademy.org sitesi dahil diğer elektronik ortamlarda yayınlanan video, görsel, bilgi, içerik ve görüşlerden hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Sanat Tarihi Temel Bilgiler

İnsanlığın tarihini sanat üzerinden öğreniriz. Tarih öncesi tüylü mamut tasvirlerinden çağdaş soyut eserlere, sanatçılar her zaman kendi dönemlerinin tarihteki yerini ve insanlık ile ilgili evrensel doğruları bize anlatmaya çalıştırlar. Roma neden muhteşemdi, İslam Sanatı nasıl gelişti, Rönesans neden oldu ve bugün tüm dünyada ne gibi sanat eserleri üretiliyor öğrenin. Smarthistory'den Dr. Beth Harris ve Dr. Steven Zucker, önemli sanat tarihçileri ve dünyaca meşhur müze ortaklarımız ile birlikte yüzlerce kısa ve eğlenceli içerik üreterek Khan Academy'yi sanat tarihi alanında dünyadaki en önemli kaynaklardan biri haline getirdiler.

Khan Academy Türkçe websitesinde, ilkokul seviyesinden üniversite seviyesine; ya da okul müfredatından bağımsız olarak finanstan sanat tarihine kadar birçok alanda eğitim videosu bulunuyor. Örneğin matematik, organik kimya, fen bilimleri, sosyal bilimler, iktisadi bilimler, tıp, astronomi, bilgisayar bilimi gibi geniş bir alanda, 1+1’den diferansiyel denkleme, organik kimyadan tıp bilimine, 7’den 70’e hitap eden bir yelpazede derslere ulaşabilirsiniz.

Dünyanın en önemli ücretsiz öğrenim platformu Khan Academy, alışılagelen eğitim sistemini özgürleştirip geliştirmeyi hedefleyen; kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Khan Academy’nin amacı; isteyen herkesin, istediği an, istediği yerde dünya standartlarında bir eğitim alabilmesini sağlamaktır. Eğitim videoları, interaktif alıştırmalar, öğrenciler için yönlendirme; öğretmenler ve veliler için raporlama özellikleri ile kişiselleştirilmiş bir öğrenim deneyimi sunan Khan Academy içerik ve özelliklerinin kullanımı eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle tamamen ücretsizdir. Dünyanın her tarafından milyonlarca öğrencinin takip ettiği Khan Academy dersleri aynı zamanda yüzbinlerce öğretmen tarafından sınıflarda bir eğitim aracı olarak da kullanılmaktadır. Khan Academy Türkçe projesi, bir STFA vakfı olan Bilimsel ve Teknik Yayınları Çeviri Vakfı tarafından hayata geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için www.khanacademy.org.tr websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Khan Academy Türkçe
Sayfayı kaydırın