Sağlık ve Tıp

Sağlık ve Tıp

Sağlık ve tıp dünyası hem hastalar için, hem de bu dünyaya bir profesyonel olmak üzere adım atanlar için karışık olabilir. Doktorunuzun kullandığı terimleri anlamakta zorlanıyor olabilirsiniz. Ya da birçok şeyi ezberlemeniz gerekiyor olabilir. Bu videolarla o dünyayı daha kolay anlamanızı, terimlere yabancı kalmamanızı amaçlıyoruz. Ama unutmayın, bu konu anlatımları sadece bilgi amaçlıdır. Bu videolar tıbbi tavsiye içermezler. Profesyonel tıbbi yardım, teşhis veya tedavinin yerine konmak amacıyla hazırlanmamışlardır. Sağlık durumunuzla ilgili sorularınız için her zaman uzman bir sağlıkçıya danışın! Herhangi bir Khan Academy videosunda okuduğunuz veya gördüğünüz bir şeyden dolayı asla profesyonel tıbbi yardımı dikkate almamazlık etmeyin veya geciktirmeyin. Khan Academy Türkçe eğitim videolarına DEVAM butonunu tıklayarak ulaşabilirsiniz. DEVAM butonu ile yönlendirileceğiniz www.khanacademy.org.tr websitesindeki (“websitesi”) eğitim videoları Turkcell İletişim Hizmetler A.Ş.’ye (“Turkcell”) ait olmayıp, www.turkcell.com.tr’nin de bir parçası değildir. Websitesindeki eğitim videoları Khan Academy Türkçe yayınıdır. Turkcell, websitesine sadece harici link sağlamaktadır, bu nedenle Turkcell, videoların kaynağı khanacademy.org sitesi dahil diğer elektronik ortamlarda yayınlanan video, görsel, bilgi, içerik ve görüşlerden hiçbir şekilde sorumlu değildir.

Sağlık ve Tıp

Tıp dünyası bazen akıl karıştırıcı olabilir. Sağlık alanında kullanılan terimler ve hatta bazen sağlık profesyonellerinin açıklamaları bile bazen hastalara veya ailelerine oldukça karmaşık gelebilir. Tıp alanında öğrenim gören öğrenciler de tıp biliminin karmaşıklığını özümsemek için zorlanırlar ve pek çok terim ve bilgiyi öğrenmek, ezberlemek ve özümsemek zorundadırlar. Bu bölümde, tıp alanında kullanılan terimleri anlamanızı kolaylaştırmaya çalıştık. Bir göz atın! Bu videolar hiçbir şekilde tıbbi bir önermede bulunmamaktadır. Videolar profesyonel tıbbi tavsiye, herhangi bir tahlil veya tedavinin yerine geçmek amacı taşımamaktadır. Sağlık durumunuza ilişkin soruları her zaman tıp alanında uzman kişilere, doktorlara danışmalısınız. Khan Academy videolarında okuduğunuz veya gördüğünüz herhangi bir şey dolayısı ile tıbbi bir tavsiyeyi göz ardı etmeyiniz ve tıp alanında uzman kişilere başvurmanızı geciktirmeyiniz.

Khan Academy Türkçe websitesinde, ilkokul seviyesinden üniversite seviyesine; ya da okul müfredatından bağımsız olarak finanstan sanat tarihine kadar birçok alanda eğitim videosu bulunuyor. Örneğin matematik, organik kimya, fen bilimleri, sosyal bilimler, iktisadi bilimler, tıp, astronomi, bilgisayar bilimi gibi geniş bir alanda, 1+1’den diferansiyel denkleme, organik kimyadan tıp bilimine, 7’den 70’e hitap eden bir yelpazede derslere ulaşabilirsiniz.

Dünyanın en önemli ücretsiz öğrenim platformu Khan Academy, alışılagelen eğitim sistemini özgürleştirip geliştirmeyi hedefleyen; kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Khan Academy’nin amacı; isteyen herkesin, istediği an, istediği yerde dünya standartlarında bir eğitim alabilmesini sağlamaktır. Eğitim videoları, interaktif alıştırmalar, öğrenciler için yönlendirme; öğretmenler ve veliler için raporlama özellikleri ile kişiselleştirilmiş bir öğrenim deneyimi sunan Khan Academy içerik ve özelliklerinin kullanımı eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle tamamen ücretsizdir. Dünyanın her tarafından milyonlarca öğrencinin takip ettiği Khan Academy dersleri aynı zamanda yüzbinlerce öğretmen tarafından sınıflarda bir eğitim aracı olarak da kullanılmaktadır. Khan Academy Türkçe projesi, bir STFA vakfı olan Bilimsel ve Teknik Yayınları Çeviri Vakfı tarafından hayata geçirilmiştir. Daha fazla bilgi için www.khanacademy.org.tr websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Khan Academy Türkçe
Sayfayı kaydırın