Turkcell Akademi ile Bilgi Üniversitesi'nden İşbirliği

Turkcell Akademi ile Bilgi Üniversitesi'nden İşbirliği

Turkcell Akademi, İstanbul Bilgi Üniversitesi ile yaptığı iş birliği kapsamında ‘Perakende Satış’ sertifika programını sunuyor.

Turkcell Akademi, İstanbul Bilgi Üniversitesi’yle ‘Perakende Satış’ sertifika programı ile bu sektörde çalışan ve çalışmak isteyen herkese mesleki kariyer ve uzmanlık fırsatı tanıyor. Sertifika programına katılanlar, Turkcell Akademi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden gerçek saha tecrübesini yaşamış eğitmenler tarafından deneyim ve örnekler, ipuçları, mini testler, kısa ve öz anlatımlarla sektörü tanıma, perakende satış kariyerini, uzmanlığını ve kendini geliştirme imkânı bulacaklar.


Turkcell Akademi’den Sorumlu Grup Başkanı Banu İşçi Sezen, insana yatırımın şirketler için en öncelikli unsur olduğuna belirterek, “Hepimiz, her gün müşterilerimize hizmet veren, satış yapan ekiplerimizin başarısı kadar başarılıyız. Geliştirdiğimiz ürünlerin, tasarladığımız süreç ve deneyimlerin müşterilerimize doğru şekilde sunulabilmesi, müşterilerimizin ihtiyaçlarını adresleyebilmesi perakende noktalarında çalışan uzmanlarımızın nitelikleri yukarı çıktıkça mümkün olmakta. Perakendecilikte ürünler, çözümler, mağaza tasarımları, verimli iş modelleri çok kolay kopyalanabiliyor. Kopyalanamayan ve rekabette en büyük gücü sağlayan tek unsur var; o da ‘insan’. Bu nedenle her gün müşterilerimize nitelikli insan gücü ile ulaşmak, iyi çalışanlarımızın bağlılığını arttırmak hepimiz için çok önemli. Perakende sektörü en çok istihdam yaratan ikinci sektör olmasına rağmen, daha iyi bir iş bulana kadar bir sıçrama tahtası olarak görülüyor. Sektör çalışanlarında yüzde 40 ile yüzde 100 oranında kayıp yaşanıyor. Çalışanlar açısından bakıldığında yorucu ve uzun çalışma saatleri daha rahat çalışılacak yer arayışını sürekli kılıyor. İşverenler de sürekli yeni işe alımla birlikte tekrarlanan uyum süreci ve mesleki becerilerin gelişimine tekrar tekrar yatırım yapmak zorunda kalıyor. İşte tüm bu zorlukları eğitim
 ile ortadan kaldırabilmek için Turkcell Akademi olarak Türkiye’nin öncü üniversitelerinden İstanbul Bilgi Üniversitesi ile birlikte 7/24 her an her yerden ulaşılabilecek, sertifikalı bir eğitim oluşturduk. Tüm sektör çalışanlarına faydalı olmasını diliyoruz” dedi.


İstanbul Bilgi Üniversitesi Eğitim Direktörü Selim Sonsino ise Turkcell Akademi işbirliğinde geliştirilen Perakende satış sertifika programının, genel ve perakende satışa ilişkin bilgiler açısından büyük değer taşıdığına dikkat çekti. Sonsino, “Toplumumuzda öğrenmek iletişime dayanıyor. Son yıllarda iletişim artarak dijital ortama taşındı. Bizler de eğitimin dijital olmasını destekliyoruz ve bu tür aktarımın son derece esnek ve geniş kitlelere ulaşabilir olmasını bilginin paylaşımı açısından önemli buluyoruz”.

İnsan kaynakları verilerine göre iş ve kariyer ilanlarında en fazla aranan pozisyon satış temsilciliği ve 3,8 milyon çalışan ile perakende Türkiye’de kayıtlı istihdamın en fazla olduğu sektör olması, şirketin ‘Perakende Satış’ sertifika programını seçmesindeki temel nedeni, bu eğitimden çok büyük bir kitlenin faydalanabileceğinden dolayı olduğu belirtildi.

Sayfayı kaydırın