MIT ile Girişimcilik - 1: Tutkunuzu Fikre ve Teknolojiye Dönüştürmek

04:39 ...

Bill Aulet, şirketi SensAble Technologies’deki kişisel deneyimlerinden yola çıkarak pazar segmentasyonuyla ilgili ufuk açıcı örnekler sunuyor.

Tutkunuzu Fikre ve Teknolojiye Dönüştürmek

Bazılarımız eğitim, sağlık, enerji ve akla gelen pek çok spesifik alanda yaşanan sorunlara yaratıcı çözümler üretmek için büyük bir heyecan duyar. Ancak, bu heyecanı, yeni bir şirkete temel oluşturacak somut düşüncelere ve teknolojilere nasıl dönüştüreceğini bulmakta zorluk yaşar. Bu eğitimdeki tartışmalar, içimizdeki tutku ve heyecanı, nasıl fikir ve teknoloji aşamasına dönüştürebileceğimize dair yöntemlere, kendimize sormamız gereken kilit sorulara ışık tutuyor. MIT Kıdemli Öğretim Görevlisi, MIT Girişimcilik Martin Trust Merkezi’nin Yönetici Direktörü ve SensAble Technologies şirketinin kurucusu Bill Aulet anlatıyor.

Bill Aulet

Harvard Üniversitesi ve MIT mezunu Bill Aulet, 11 yıl IBM çalıştı. Bill Aulet’in girişimci yönetiminde Cambridge Decision Dynamics, SensAble Technologies, Viisage Technology gibi şirketler büyük başarıya ulaştı. Aulet halen MIT Kıdemli Öğretim Görevlisi ve MIT Girişimcilik Martin Trust Merkezi’nin Yönetici Direktörü olarak görev yapmaktadır. Aulet’in girişimcilik konusunda makalelerine The Boston Globe, The Huffington Post, Xconomy, the Kauffman Foundation, MIT Sloan Experts, and the MIT Entrepreneurship Review gibi dünyanın ileri gelen yayınlarında yer verilmiştir.

MIT
Sayfayı kaydırın