MIT ile Girişimcilik - 1: İnovasyon Nedir?

04:28 ...

Başarılı bir girişim şirketi kurmak için neler gerekiyor? Girişimcilik duayeni, MIT Öğretim Görevlisi Bill Aulet’in anlatımıyla inovasyonla tanışıyoruz.

İnovasyon Nedir?

Başarılı bir girişimi hayata geçirmek için disiplin, deneyimleme, tekrarlama ve müşteri odaklılık kilit faktörlerdir. Girişimcilik konusunda dünyaca ünlü konuşmacı ve MIT Öğretim Görevlisi Bill Aulet, MIT’de verdiği ve öğrenciler tarafından çok beğenilen “Yeni Girişimler” başlıklı dersten kesitler taşıyan konuşmasında başarılı bir girişim şirketi kurmakla ilgili 24 adımdan oluşan sürece de değiniyor. İcat ve inovasyon arasındaki farkı açıklıyor ve inovasyonda ticarileşmenin oynadığı rolün önemine dikkat çekiyor.

Bill Aulet

Harvard Üniversitesi ve MIT mezunu Bill Aulet, 11 yıl IBM çalıştı. Bill Aulet’in girişimci yönetiminde Cambridge Decision Dynamics, SensAble Technologies, Viisage Technology gibi şirketler büyük başarıya ulaştı. Aulet halen MIT Kıdemli Öğretim Görevlisi ve MIT Girişimcilik Martin Trust Merkezi’nin Yönetici Direktörü olarak görev yapmaktadır. Aulet’in girişimcilik konusunda makalelerine The Boston Globe, The Huffington Post, Xconomy, the Kauffman Foundation, MIT Sloan Experts, and the MIT Entrepreneurship Review gibi dünyanın ileri gelen yayınlarında yer verilmiştir.

MIT
Sayfayı kaydırın