Türk İşaret Dili: Alfabe

01:37 ...

Türk alfabesinin Türk İşaret dili ile gösterilerek öğretilmesi

Alfabe

Türk İşaret dilini öğrenirken temeli oluşturan Türk işaret dili alfabesinin kullanımı  uygulamalı olarak gösteriyor. Bu eğitim ile ad-soyad gibi özel isimleri Türk işaret dili ile kolayca yapabileceksiniz. Türk İşaret dili işitme engelliler tarafından kullanılır. Bu dilde el ve vücut haretlerinin yanı sıra, yüzdeki jest ve mimikler son derece önemlidir. Türk İşaret Dilinde bazı kelimelerin birden fazla farklı  işareti bulunmaktadır, bölgelere göre değişiklik gösterebilmektedir.Her ülkenin işaret dili farklıdır. Evrensel değildir,ülkelere göre de farklılık göstermektedir. Gösterilen işaretler  İşitme Engelliler Federasyonu ile birlikte hazırlanmıştır. 

Nihal Gözde Subaşı

Profesyonel iş hayatına 2002 yılında Turkcell’ de başlayan Nihal Gözde Subaşı Pazarlama& Satış, Bireysel Satış, İnsan Kaynaklarına bağlı Turkcell Akademi olmak üzere çeşitli departmanlarda görev almıştır.

Halen Turkcell Akademi’de “Kurumsal Satış Eğitim&Gelişim” ekibinde eğitmen olarak görevini sürdürmektedir.

Hizmet&Satış, Çözüm ve İlişki Yönetimi, İkna, Teknik eğitimler ve Ekran eğitimleri olmak üzere pek çok konularda yaklaşık 10.000 kişiye eğitim ve seminerler vermiştir. 

Kurumsal iş hayatının yanı sıra tiyatro ile ilgilenmekte, Turkcell oyuncuları ile sahneledikleri Moliere’in yazdığı, “Zortlangalı” adlı oyunda rol almıştır. 

Görme engelli çocuklar için gönüllü olarak, kitap seslendirmesi yapmaktadır.

Turkcell Akademi
Sayfayı kaydırın