Profesyonellerden Gençlere Kariyer Tavsiyeleri

İnsan Kaynakları Zirvesi - Yiğit Oğuz Duman: Profesyonellerden Gençlere Kariyer Tavsiyeleri

03:02 ...

Üniversiteyi bitirmiş ya da bitirmek üzere olan genç insanların ufkunu genişletmek, onlara vizyon kazandırmak ve iş hayatına girdiklerinde önlerine çıkan fırsat ve sorunlara nasıl yaklaşmaları gerektiği konularında yol göstermek.

Profesyonellerden Gençlere Kariyer Tavsiyeleri

İnsan kaynakları yöneticilerinin söyleşilerinden oluşan bu dizi, milyonlarca gencin kariyerine yön verecek olan röportajlarından oluşuyor. Başarı ve kariyerin sırrını sektör profesyonellerinden TAV Havalimanları Holding İnsan Kaynakları Direktörü Yiğit Oğuz Duman anlatıyor... Bu seride Yiğit Oğuz Duman, “kişilerin staj yapmalarına ve teknolojiye önem vermelerine” dikkat çekiyor.

Yiğit Oğuz Duman

Yiğit Oğuz Duman, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Koç Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Kariyerine 1995’te dış ticaret, otomotiv, metal ve gıda gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren Kibar Holding A.Ş.’de başladı. Duman, grupta değişim yönetimi, insan kaynakları yönetimi, endüstriyel ilişkiler, kalite güvence uygulamaları ve iş hukuku gibi ana konu başlıklarında aktif sorumluluklar aldı. Aynı zamanda, Assan Alüminyum’da İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Kibar Holding’de İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörlüğü görevlerinde de bulundu. 2008 yılında Turkcell Superonline bünyesine katılan Duman, İnsan Kaynakları, Satınalma İdari İşler ve Müşteri Deneyimi Yönetimi ana başlıklarında görev alarak İş Destek Genel Müdür Yardımcılığı ve Müşteri Deneyimi Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı rollerini üstlendi. Duman, 1995 yılında üyesi olduğu Türkiye’nin İnsan Kaynakları Yönetimi alanındaki en büyük STK’sı olan insan Yönetimi Derneği'nin (PERYÖN) 2001 yılından itibaren Yönetim Kurulları’nda çeşitli yöneticilik görevlerini üstlendi. 2005-2010 yılları arasında PERYÖN Genel Başkanlığı görevini yürüttü. 2010-2012 yılları arası Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Duman, Mart 2012 itibarı ile PERYÖN Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Yigit Oğuz Duman Ekim 2011’de TAV Havalimanları Holding’te İnsan Kaynakları Direktörü olarak göreve başlamıştır.

Sayfayı kaydırın
Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak için e-bültene abone olabilirsiniz.
Kaydet
Lütfen e-postanıza gönderilen onay linkine tıklayarak, e-bülten aboneliğinizi aktifleştirin.
Tekrar Gönder Tamam