Profesyonellerden Gençlere Kariyer Tavsiyeleri

İnsan Kaynakları Zirvesi - Ülkü Feyyaz Taktak: Profesyonellerden Gençlere Kariyer Tavsiyeleri

03:36 ...

Üniversiteyi bitirmiş ya da bitirmek üzere olan genç insanların ufkunu genişletmek, onlara vizyon kazandırmak ve iş hayatına girdiklerinde önlerine çıkan fırsat ve sorunlara nasıl yaklaşmaları gerektiği konularında yol göstermek.

Profesyonellerden Gençlere Kariyer Tavsiyeleri

İnsan kaynakları yöneticilerinin söyleşilerinden oluşan bu dizi, milyonlarca gencin kariyerine yön verecek olan röportajlarından oluşuyor. Başarı ve kariyerin sırrını sektör profesyonellerinden Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanı Ülkü Feyyaz Taktak anlatıyor... Bu seride Ülkü Feyyaz Taktak, “kişilerin  seçimlerine ve staj yapmalarına” dikkat çekiyor.

Ülkü Feyyaz Taktak

İş yaşamına 1979 yılında Tekfen İmalat ve Mühendislik bünyesinde Proje Mühendisi olarak başlayan Taktak, 1983 – 1985 yılları arasında Türkiye Şişe Cam Fabrikaları’nda Proje Mühendisi, 1985 – 1987 yılları arasında İktisat Bankası’nda Ücret Yönetimi Yönetmeni ve İnsan Gücü Planlama Yönetmeni, 1987 – 1989 yılları arasında Anadolu Bankası ve Emlak Bankası’nda Personel Müdürü, İnsan Kaynakları Planlama Müdürü ve Genel Müdür Danışmanı,1989 – 1990 yılları arasında Marmara Management Finansal Hizmetler’de Personel Müdürü, 1990 – 1991 yılları arasında ise Veb Holding’de İdari İşler Koordinatörü olarak görev yaptı.

1991 yılında Yapı ve Kredi Bankası’na katılan Taktak, Genel Müdür Yardımcılığı’na atanmadan önce, 1994 yılına kadar, İnsan Kaynakları Bölüm Yönetmenliği görevini yürüttü. 1994-2004 yılları arasında Yapı ve Kredi Bankası’nda İnsan Kaynakları’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ülkü Feyyaz Taktak, 1 Ekim 2004 tarihinde Eczacıbaşı Topluluğu'na katıldı. Halen Eczacıbaşı Holding İnsan Kaynakları Grup Başkanlığı görevini sürdüren Ülkü Feyyaz Taktak, aynı zamanda PERYÖN (Türkiye Personel Yönetimi Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi ve MESS Eğitim Vakfı (Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası Eğitim Vakfı) Mütevelli Heyeti Üyesi'dir.

1952 yılında doğan Ülkü Feyyaz Taktak, lisans eğitimini 1975 yılında, yüksek lisans eğitimini ise 1979 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı.

Sayfayı kaydırın
Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak için e-bültene abone olabilirsiniz.
Kaydet
Lütfen e-postanıza gönderilen onay linkine tıklayarak, e-bülten aboneliğinizi aktifleştirin.
Tekrar Gönder Tamam