Milli Gelir

Ekonomi: Milli Gelir

07:59 ...

Ülke ekonomisiyle ilgili önemli ipuçları veren Milli Gelir nedir, nasıl hesaplanır? Ekonomik büyüme, gayrisafi milli hasıla konularında bilgi sahibi olacaksınız.

Milli Gelir

Bir ekonomik gösterge olarak milli gelir, ülke ekonomisinin büyüyüp büyümediğini gösterir. O ülkedeki yapısal değişiklikler hakkında bilgi verir. Ülkeler arası ekonomik karşılaştırmada kullanılır. Ülke ekonomisine dair daha kapsamlı bir kavrayış geliştirmeyi amaçlayanlar için hazırlanan bu eğitimde ekonomik büyüme, milli gelir, milli geliri hesaplama yöntemleri, nominal ve reel GSMH(Gayri Safi Milli Hasıla) değerleri arasındaki ayrım gibi konular üzerinde durulacak.

 

Çağlayan Çavuşoğlu

İş hayatına 1991 yılında Garanti Bankası’nda başlayan Çağlayan Çavuşoğlu bankada Müfettişlik, Şube Müdürlüğü ve Bölge Müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulunduktan sonra iki yıl çeşitli kurumlarda danışmanlık ve eğitmenlik yaptı. 2002-2006 yılları arasında ABD’de Hewlett Packard firmasında mühendis olarak görev alan Çavuşoğlu, iki yıllık tam zamanlı MBA eğitimini tamamladı. 2006’da Türkiye’ye Johnson&Johnson’da Satış Yöneticiliği yapmak üzere dönen Çavuşoğlu, 2008 yılından bu yana eğitmenlik kariyerini sürdürüyor.

Akıl Defteri
Sayfayı kaydırın
Kampanya ve duyurularımızdan haberdar olmak için e-bültene abone olabilirsiniz.
Kaydet
Lütfen e-postanıza gönderilen onay linkine tıklayarak, e-bülten aboneliğinizi aktifleştirin.
Tekrar Gönder Tamam